Close

2016-01-22

9,5 százalékkal nőtt az ipari termelés 2015 novemberében

Az ipari termelés volumene tavaly novemberben 9,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a munkanaphatástól megtisztított adat szerint 7,0 százalékos volt a növekedés – erősítette meg a részletes adatok alapján szerdán kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az előző hónaphoz viszonyítva 1,4 százalékkal csökkent novemberben az ipar kibocsátása a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított adat szerint. Az ipari export volumene 10,4 százalékkal meghaladta a 2014. novemberit. A belföldi értékesítés 3,6, ezen belül a feldolgozóiparé 8,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban. A feldolgozóipar exportértékesítésének 39 százalékát kitevő járműgyártás kivitele 14,1 százalékkal nőtt. 2015 első tizenegy hónapjában az ipari termelés 7,3 százalékkal volt nagyobb, mint az előző év azonos időszakában.

http://realista.hu/ingatlanpiac/95-szazalekkal-nott-az-ipari-termeles-2015-novembereben/130185?utm_source=hirfigyelo&utm_medium=e-mail&utm_campaign=2016-01-14

 

 

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás