Ők felelnek egy-egy megye uniós fejlesztéseiért
Kinevezték a megyei fejlesztések miniszteri biztosait. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a megyei fejlesztési projektek megvalósításának támogatása céljából megyénként egy-egy miniszteri biztost nevezett ki – az ezekről szóló utasítások a hétfői Hivatalos Értesítőben jelentek meg.
![]()
A megyei fejlesztési biztosok 2015. június 1-jétől 2015. november 30-áig töltik be tisztségüket. Tevékenységüket a Miniszterelnökséget vezető miniszter irányítja, a feladat ellátásáért díjazás és juttatások nem illetik meg, titkárság nem segíti.
A miniszteri biztos feladata, hogy a megyei jogú városok, a megyei önkormányzatok, valamint a fővárosi és megyei kormányhivatalok képviselőivel együttműködve koordinálja a projekt-előkészítő és projektmenedzsment-struktúra kialakítását.
Ezen kívül közreműködik a feladatokhoz szükséges humánerőforrás-kapacitás mennyiségi és minőségi felmérésében, a követelmények meghatározásában, ellátja a humánerőforrás képzésével és oktatásával összefüggő koordinatív feladatokat. Irányítja továbbá a megyei kedvezményezettek számára szükséges megyei szintű képzések és workshopok megrendezését, és kapcsolatot tart a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkárságának koordinációs feladatot ellátó szervezeti egységeivel és az irányító hatóságok vezetőivel.
Bács-Kiskun megyében Font Sándor,
Baranya megyében Hargitai János,
Békés megyében Vantara Gyula,
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében Riz Gábor,
Csongrád megyében B. Nagy László,
Fejér megyében Varga Gábor,
Győr-Moson-Sopron megyében Simon Róbert Balázs,
Hajdú-Bihar megyében Tiba István lesz a miniszteri biztos.
A tisztségre Heves megyében Nyitrai Zsoltot,
Jász-Nagykun-Szolnok megyében Bene Ildikót,
Komárom-Esztergom megyében Völner Pált,
Nógrád megyében Balla Mihályt,
Pest megyében Szűcs Lajost,
Somogy megyében Móring József Attilát,
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében Lipők Sándort,
Tolna megyében Hirt Ferencet,
Vas megyében Ágh Pétert,
Veszprém megyében Kovács Zoltánt,
Zala megyében pedig Manninger Jenőt nevezték ki.
http://lakossag.szechenyi2020.hu/hirek/ok_felelnek_egyegy_megye_unios_fejleszteseiert