Felállították Andrássy Gyula szobrát
?Andrássy Gyula gróf csúcsa volt a magyar úri nobilitásnak és a magyar szellemnek. Ha Deák Ferencz a magyar paraszt inkarnácziója, azoknak összes bölcsesége egy fejben, Andrássy a magyar úr finomsága, charmeja és szeretetreméltósága desztilált alakban. Nagy úr tudott lenni, a nélkül, hogy gőgös legyen, mindenkit megnyert, sőt megigézett, a nélkül, hogy leereszkedőnek látszanék.? – Mikszáth Kálmán
A szoborállításhoz sok kapcsolatunk van:
1. Meszlényi János szobrászművész e megbízásnak köszönhetően nőtte ki korábbi 144 nm alapterületű műhelyét, és költözött egy 239 nm egységbe. Részben még a kicsi, részben már a nagyobb műhelyben folyt a munka, a szobor elkészítése
(A kép korábban készült, de nem kerülhetett nyilvánosság elé a szobor felavatását megelőzően.)

2. a szobrot a helyszínre szállító Csordás Trans az IndustriaHáz műhely épületeinek acélszerkezeteit rendszeresen szállítja helyükre, munkájukkal elégedettek vagyunk,
3. a szobrot emelő daru a Viki Darué, akikkel 2010 óta együtt dolgozunk; az acélszerkezetek felállításában, a szendvicspanelek felszerelésében vannak segítségünkre,
Megdöbbentő a sok ismeretség: vagy nagyon öregek vagyunk, vagy a világ nagyon kicsi. Vagy az egész csak véletlen.
Linkek, és ahonnan a nem saját képek vannak:
http://lajk.hu/wp-content/uploads/2015/05/097.jpg
http://mno.hu/belfold/felallitottak-andrassy-gyula-lovas-szobrat-a-kossuth-teren-1284985
http://www.hir24.hu/belfold/2015/05/05/igy-erkezett-az-andrassy-szobor-a-kossuth-terre/
http://nepszava.hu/cikk/1056272-ejszaka-kerult-az-andrassy-szobor-a-kossuth-terre—fotok


